Hakkında

1974 yılında Elazığ’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesinde Kimya okudu. İstanbul Üniversitesi DETAM Moleküler Tıp A.D. ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çevre Bilimleri A.D’da yüksek lisansını tamamladı ve sonrasında Trakya Üniversitesi’nden “Toksikoloji” alanında doktora derecesini aldı.

2001 yılında Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde akademisyen olarak çalışmaya başladı. 2018 yılında “Toksikoloji” bilim alanında Doçent oldu. 2006 yılından bu yana Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde #iklimdeğişikliğivesürdürülebilirlik#afet#kbrn#işsağlığıgüvenliği
#çevresağlığı, #beslenme, #farmakoloji#toksikoloji üzerine dersler veren Doç. Dr. Ayşe Handan Dökmeci’nin Müdür Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Kurul Üyelikleri, İş Güvenliği Uzmanı gibi görevleri bulunmaktadır. Halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümü kadrosunda görev yapmaktadır. 100’ ü aşkın uluslar arası/ulusal yayını, çeşitli bilimsel kitap ve projeleri, 30’a yakın editörlük ve hakemlikleri bulunmaktadır. ICF CCE onaylı Danışmanlık ve Eğitmenlik, Ar-Ge Inovasyon mentörlük, Proje Döngüsü Yönetimi gibi sertifikasyonlara sahiptir. 

Akademisyenliğin yanı sıra gelişime odaklı kişiliği sayesinde ve insanın kendine olan yolculuğuna tutkusuyla  
#yoga#meditasyon#cesuryenidünya#şamanizn#şifalandırıcıilim’e ilgi duymuş, #hathayoga ve #yinyoga eğitmeni olmuştur.

Bu yolculuk  hayata karşı duruşuna da dokunarak, dönüştürmüştür. Tabiatın parçası olma bilinciyle evrenle “bir” olma yolunda ilerlemeye ve evrilmeye devam etmektedir.

Hayvanlara aşık, evdeki Maviş Efe’nin ve sokaktaki canların insanı, duyarlı, yaratıcı, hayatı ve hayattaki varlığını sorgulamaya sevdalı, girişimci, marka sahibi (Ataliçe),  eğitmen, danışman, mentör, akademisyen, daimi öğrenci #AyseHandanDökmeci Tekirdağ’da yaşamaktadır.

Tüm edinimlerini bilimle harmanlayıp kişisel gelişim yolunda aldığı kapsamlı eğitimlerin ardından odaklandığı ana konular ise: #mindfulness, #minimalizm#eko-minimalizm#cesur yeni dünya#şamanizm#yoga#gezegensağlığı.